Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Firma Aktualności

Rodzaje wyrobów ze szkła alkoholowego

2015-07-17

Standardowy kieliszek do wina

175

Aromat jest jednym z najważniejszych elementów wina, dlatego kieliszek do wina powinien mieć duży otwór. Istnieją różne rozmiary kieliszków do wina. Podstawowa zasada: szersze otwory dla czerwonych, węższe dla białych. To powinno ci pomóc w większości sytuacji.

Szkło Tumbler

176
Jest to często uważane za szkło uniwersalne. To wino ma kontrolowaną temperaturę. Technicznie rzecz biorąc, szklanka to dowolne szkło o płaskim dnie. Pokazane tutaj konkretne szkło jest jednak wystarczająco szerokie, aby nos mógł wchłonąć aromat napoju, po prostu nie jest zakrzywiony, aby uwięzić opary jak standardowy kieliszek do wina.

Szklanka Martini

177
Kształt stożka pomaga utrzymać temperaturę, utrzymać razem składniki (oliwki, napoje spirytusowe o różnym ciężarze właściwym itp.) I zapewnia przyjemną dużą powierzchnię dla aromatu, ponieważ zazwyczaj pijesz gin (lub Manhattan ), a aromat to 90 procent smaku.

Flet

178
Głównie w przypadku szampana i innych win musujących celem jest, aby bańka trwała jak najdłużej. Na dnie często znajduje się wytrawiony koralik, który ma nadać bąbelkom pojedynczy punkt zarodkowania. W przypadku tych win aromat nie jest tak ważny, jak w przypadku wina czerwonego, więc otwór jest mniejszy, aby zminimalizować kontakt z powietrzem.

Kamienie Szklane

179
Szklanka może pomieścić duże kostki lodu i nadal jest w niej dużo miejsca do mieszania. Ma też ładny, duży otwór, dzięki czemu naprawdę możesz poczuć zapachy w swojej whisky.

Kieliszek do wina deserowego

180Ci faceci są drobni, ponieważ wino deserowe jest zazwyczaj bardzo słodkie i nie chcesz go dużo. Ponownie, jest to kielich do utrzymywania temperatury pod kontrolą. Ma mniejszy otwór, ponieważ słodycz jest bardziej wyczuwalna na języku niż w nosie, więc aromat nie jest tak ważny.

Szkło Grappa

181Małe, bańkowate dno bardzo dobrze utrzymuje temperaturę. Stamtąd rozbłyska w górę, dając ci odrobinę tego aromatu.