Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Firma Aktualności

Saiga Antelop Liqueur Joint Prezentowany przez chińską i niemiecką zaawansowaną destylarnię

2020-06-24

Z przyjemnością cytowano Wilhelma Buscha, jeśli chodzi o likier. Żartobliwe wersety z „Pious Helene” brzmią w uszach wielu, ale tylko miłośnicy likierów wiedzą, jak rozwikłać ukryte w nim znaczenie.
55"To jest starożytny zwyczaj, ci, którzy mają smutki, piją trunek ..."
56Fakt, że likier rozwiązuje problemy, nawiązuje do jego początków w klasztorach i aptekach późnego średniowiecza. Zanim stał się poszukiwanym luksusowym jedzeniem, był po prostu lekarstwem. Za pomocą alkoholu mnisi i farmaceuci wydobywają składniki aktywne z roślin aromatycznych i leczniczych, tworząc w ten sposób pierwsze ekstrakty ziołowe łagodzące i leczące choroby.

Ten gorzki lek nie zawiera jeszcze cukru, ale właśnie to wyróżnia likier według dzisiejszej definicji. Dzieje się tak, ponieważ każdy napój destylowany, który zawiera ponad 100 gramów cukru i zawiera co najmniej 15% objętości alkoholu, jest uważany za likier. Są to jednak tylko minimalne specyfikacje.

57

Ponieważ cukier jest początkowo rzadkim, cennym towarem, na likier może sobie pozwolić tylko arystokracja i bogaci obywatele. Kiedy Katarzyna Medycejska udała się do Francji w 1532 roku, aby poślubić króla Henryka II, jej liczna świta obejmowała mistrzów w produkcji likierów. Wraz z tańszym cukrem trzcinowym z Karaibów likier stał się bardziej przystępny cenowo. Nowe metody fermentacji i destylacji zapoczątkowują triumfalny marsz likierów na początku XVIII wieku, ale dopiero sto lat później likier można produkować na większą skalę i jest on obecny publicznie jako produkt markowy.
58Mówiąc najprościej, likier potrzebuje alkoholu, cukru, wody i dokładnie tych składników, które nadają mu aromat i smak. Ale to właśnie te zioła i owoce, korzenie i substancje, które są trzymane w tajemnicy, sprawiają, że przepis jest wyjątkowy, a tym samym wielka tajemnica każdego likieru. Podobnie jak ich poprzednicy w klasztorach i aptekach, producenci likierów wolą zachować dla siebie dokładny przepis. Dalsze różnice wynikają z procesu produkcyjnego. Na przykład producenci inaczej traktują rodzaj i czas trwania maceracji, a czasami produkt jest później ponownie destylowany.

Tak różnorodny jak świat likierów - od likierów owocowych i ziołowych po likiery emulsyjne, takie jak ajerkoniak - sposoby na delektowanie się nim są tak różne, jak sposoby jego picia. Jako aperitif lub Digestif lub jako specjalna nuta w koktajlu.

59