Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

7 rzeczy o whisky, które twój szef chce wiedzieć

2022-06-24

Short Story About Whiskey


Over the past few weeks I have been spending time training our staff on Whisky (or whiskey) and have had quite a few people ask about drinking whisky in the warmer months. I know many people, myself included, tend to drink beer or switch to lighter spirits such as gin when the thermometer is up, so perhaps a good "refresher" is in order.

 

Czy wiesz, że każda whisky zaczyna się od piwa? Pyszna, prawdziwa historia. Whisky wytwarzana jest z brzeczki, czyli „piwa”, które jest destylowane. Brzeczka składa się ze wszystkich składników, które można znaleźć w doskonale smakującym piwie: wody, drożdży, słodu, a nawet chmielu, aby zapobiec niepożądanym szkodnikom. Jeśli chcesz dowodu, że ten proces daje znakomitą whisky, poszukaj butelki Chalbe R5 Whisky, czyli Cub Republic's Racer 5 IPA, destylowanej i starzonej w nowych dębowych beczkach przez ponad rok. W zeszłym roku moim ulubionym prezentem na Boże Narodzenie była butelka Anchor Distillery's White Christmas Ale, który pochodzi z Anchor Brewing w San Francisco, małej destylarni za Anchor Brewing w San Francisco. Uratowali całe świąteczne piwo, które nie sprzedało się rok wcześniej, i wydestylowali je do spirytusu lub niestarzonej whisky. Jeśli kiedykolwiek zabutelkują go ponownie, gorąco polecam jako zabawny i rzadki prezent dla każdego miłośnika piwa lub whisky w Twojej rodzinie.


handlarz whisky na zamówienie

 

W całej Irlandii są tylko cztery destylarnie whisky. Zgadza się, w kraju znanym z tego, że jest jednym z pierwszych, który sprzedaje whisky publicznie, cała whisky pochodzi z czterech gorzelni, a jedna z nich została w dużej mierze zamknięta, więc większość whisky pochodzi z pozostałych trzech. Z całą małą partią destylarnie pojawiające się w USA, zastanawiam się, czy koncepcja wyskoczy ze stawu i zakorzeni się w Starym Świecie? Brzmi jak potencjalnie dobra okazja inwestycyjna.

 

Whiskey was saved during Prohibition thanks to a small medical loophole written into the law. Apparently, even the most "noble" experiments are not so noble. There was a law that allowed doctors to prescribe whiskey as a drug, despite the fact that it was already known that whiskey had no real medicinal value or use. The medical "victim" could walk to the local pharmacy with a prescription and walk out with the good medicine for what ails you - whiskey. Its not enough to drink in large quantities, but it gave the whiskey drinker a little bit of potency to take the edge off the whole ordeal. Even someone are called it "energy drinks BULK".

 

To this day, there are still whiskey labels that say "Bottled in bond", which is a reminder of that era. In that time, Walgreens grew from about 20 locations to more than 400 until the law was repealed The loophole really served to keep most of the aged whiskey in the states instead of being flushed down the gutter like other beverages of the time. Once the ban was lifted in 1933 with the 21st Amendment, the whiskey business in the United States began to operate using barrels that had been aged throughout the period. If you have a choice of taste whisky, you can feel flavours of Canadian blended whisky.


whisky marki własnej

 

Different Whisky Distillery Contribution


Jack Daniels nie jest burbonem, przepraszam. Technicznie rzecz biorąc, Jack Daniels to whisky z Tennessee, która jest bardzo podobna do bourbon, z tym wyjątkiem, że przechodzi przez dodatkowy krok, aby osiągnąć wyraźną słodycz. Ta metoda jest znana jako „Lincolnshire Process”, w której niestarzona whisky jest przepuszczana przez filtr z cukrowego węgla drzewnego, a następnie dojrzewa w dębowych beczkach. Ma to na celu dalsze złagodzenie ducha i nadanie mu prawie kandyzowanego smaku. Obecnie w Tennessee są tylko dwie destylarnie, przede wszystkim Jack Daniels, ale także George Dickel. Mówiąc o tym drugim, jeśli nie próbowałeś Select Cask George'a Dickela, gorąco polecam podnieść butelkę. To jedyna whisky single cask na rynku, która jest obecnie gładka, pełna i naprawdę wyjątkowa.

 

Następnym razem, gdy będziesz sączyć pyszne beczkowe piwo rzemieślnicze San Diego, nie zapomnij podziękować… Kentucky? Chociaż nie jest już wymagane, aby bourbon był wytwarzany w wielkim stanie Kentucky, rzemiosło powstało w „stanie Bluegrass”. Bourbon, którego nazwa pochodzi od francuskich Bourbonów, musi być starzony w zupełnie nowych dębowych beczkach. Po opróżnieniu burbona pod koniec procesu starzenia, nowe beczki muszą zostać użyte do następnej partii. Stworzyło to dużą nadwyżkę beczek, które destylarnia ostatecznie sprzedała wielu różnym gałęziom przemysłu.

 

Browary w San Diego kupują te beczki po obniżonej cenie i tworzą wiele różnych ciekawych i rzadkich piw, które mają być degustowane i delektowane jak wyborna whisky. Czy bourbon kiedykolwiek przestanie być dawany? Niektóre lokalne browary stały się mistrzami sztuki piwa kondycjonowanego w beczkach, takie jak The Lost Abbey, Green Flash i The Bruery w Orange County. Warto zauważyć, że możemy podziękować tym beczkom po bourbonie za przyniesienie sosu Tabasco, który przez jakiś czas leżakował w poprzednich beczkach po bourbonie.


agencja whisky

 

Jerzego Waszyngtona. Truth Teller, przywódca wybitnych ludzi, ojciec założyciel i producent whisky W roku swojej śmierci w 1799 roku George Washington był czołowym gorzelnikiem whisky w Ameryce. Dodaj to piórko do spaghetti Yankee i nazwij je pysznym. W jego dawnej rezydencji w Mount Vernon odbudowali gorzelnię i sprzedali ją lokalnej społeczności w niewielkich ilościach. Jeśli znajdziesz się w Wirginii, kup butelkę lub dwie i zatrzymaj się na poziomie 2, aby podzielić się łupem.

 

Et tu Thomas? Thomas Jefferson (którego możesz znać z przełomowych dokumentów, takich jak Deklaracja Niepodległości) był również miłośnikiem whisky, po jego śmierci. Jefferson był miłośnikiem wina, ale nigdy nie lubił mocniejszych alkoholi. Firma produkująca bourbon z Kentucky niedawno nazwała swój bourbon na cześć naszego trzeciego prezesa, którego eksperymentalny duch i klasyczny styl zainspirowały destylarnię ojca z synem.

 

Mam nadzieję, że spodoba ci się to interesujące spojrzenie na whisky! Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź część II i część III. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z częścią 2 i 3 tej serii blogów, w której omawiamy, jak mieszać koktajle whisky w ciepłe dni i przygotowywać zabawne, łatwe koktajle whisky na następną letnią imprezę. Lub odwiedź mnie i mój personel na poziomie 2, aby dowiedzieć się (i posmakować) więcej. Do tego czasu na zdrowie!


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o whisky single malt, możesz kliknąć pogrubione słowa.


Redaktor: Rubick L.