Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Amerykańska whisky

2021-11-12

1. Burbon Whisky

  Podczas gdy przepisy dotyczące bourbonu nie mówią, że musi być on wytwarzany w stanie Kentucky, większość klasycznej czystej whisky bourbon (95%) nadal pochodzi z rodzinnego hrabstwa Bourbon..

Przepisy dotyczące Burbonów:

A. Destylacja ze sfermentowanym zacierem zbożowym (scukrzanie), która wymaga ponad 51% kukurydzy

B. Stężenie alkoholu w alkoholu destylowanym nie przekracza 79.5%

C. Stężenie alkoholu nie przekracza 62.5% przed starzeniem w beczkach i powinno być umieszczane w nowych beczkach z palonego dębu

D. Stężenie alkoholu nie powinno być mniejsze niż 40% przed butelkowaniem i nie należy dodawać barwników ani aromatów

E. Wyprodukowano w USA i starzono

Amerykańska whisky

2. Ryż Whisky

  Destylowany ze sfermentowanym zacierem zbożowym (scukrzanie), w którym należy pobrać więcej niż 51% żyta, zawartość alkoholu w ługu destylowanym nie powinna przekraczać 79.5%, zawartość alkoholu nie może przekraczać 62.5% przed starzeniem w beczce, a zawartość alkoholu nie mniej niż 40% przed butelkowaniem butelki i nie należy dodawać pigmentu ani aromatu.

Ryż Whisky

3. Whisky Tennessee

  W rzeczywistości whisky Tennessee jest wytwarzana w pełnej zgodności z przepisami dotyczącymi whisky bourbon, ale whisky Tennessee może być wytwarzana tylko w Tennessee, a przed butelkowaniem dodawany jest proces „filtracji węgla drzewnego klonowego”, co jest najważniejszą cechą whisky Tennessee.

Whisky Tennessee

4. Whisky z kwaśnego zacieru

  Słody kwaśne są produkowane głównie w procesie „fermentacji”, przy czym jedna czwarta brzeczki pozostaje do sfermentowania w destylatorze po każdej destylacji, co daje „kwaśny” smak, a przy następnej produkcji dodaje się nową brzeczkę.

Whisky z kwaśnego zacieru

5. Butelkowane w Bundzie

Zgodność ze standardem bottle-In-Bond musi spełniać każdy z następujących wymagań:

A. Destylacja w tym samym zakładzie iw tym samym sezonie. (Sezon destylacyjny podzielony jest na styczeń-czerwiec i lipiec-grudzień)

B. Dojrzały przez co najmniej 4 lata

C. Butelka z dokładnym poziomem alkoholu 50%ABV

D. Nazwa i numer destylarni muszą być zaznaczone na korpusie butelki. Jeżeli dostępne są inne numery, należy podać numer rozlewni

Mapa whisky Ameryki