Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Butelkowanie whisky

2022-01-18

    Butelkowanie to ostatni proces produkcji whisky. Ukończony w ciągu kilku lat trunek whisky wkrótce zostanie rozlany do butelek i stanie się Twoim nowym faworytem w likierze. Jeśli na tym ostatnim etapie będziesz się perfuzować, nadal możesz się nie udać. Jeśli nie zrobimy dobrze tego ostatniego kroku, wszystko się nie powiedzie. Tak więc butelkowanie jest kluczowym procesem w produkcji whisky.

Butelkowanie whisky

Dodanie wody do rozcieńczenia i przefiltrowania

    Jaki jest cel dodawania wody do whisky? Zawartość alkoholu w whisky na etapie starzenia w beczce wynosi około 64%, co jest zbyt mocne dla przeciętnego człowieka. Dodanie wody, aby zredukować alkohol whisky do 40-60%. Jednak dodanie wody spowoduje pojawienie się wytrącania kwasów tłuszczowych i zmętnienie whisky, czego można wykluczyć filtracją kondensacyjną.

Filtr whisky

Filtracja kondensacyjna

    Przed skondensowaniem i przefiltrowaniem musimy obniżyć temperaturę whisky do 0 stopni. I włóż whisky do dwóch płyt pilśniowych, aby odfiltrować kwasy tłuszczowe i białka, wtedy whisky będzie miała krystalicznie czystą konsystencję. Ale kiedy otrzymamy whisky o czystej konsystencji, stracimy również pewne cząsteczki zapachowe w kwasach tłuszczowych.

Whisky z filtracją kondensacyjną

Filtracja bez kondensacji

    Aby uniknąć wyczerpania cząsteczek aromatu podczas filtracji kondensacyjnej, niektóre destylarnie whisky stosują filtrację płytą pilśniową w normalnej temperaturze pokojowej. Ta whisky zawiera więcej kwasów tłuszczowych z dużą ilością cząsteczek zapachowych. A zawartość alkoholu w whisky jest zwykle wyższa niż 45%.

Filtracja bez kondensacji

Oficjalne butelkowanie VS Independent butelkowanie

    Oficjalne butelkowanie odbywa się w gorzelni. Tak więc whisky wiernie podąża za duchem i zasadami gorzelni i odzwierciedla unikalne cechy gorzelni.

    Niezależny proces butelkowania polega na tym, że kupują różne destylatory whisky i rozlewają ją i sprzedają samodzielnie. Niezależne butelkowanie zwane również IB. Ogólnie rzecz biorąc, gorzelnicy będą sprzedawać alkohol, który „nie pasuje do zwykłego smaku marki”. Niezależne rozlewnie kupują ten trunek, aby zdecydować, czy kontynuować dojrzewanie, zmienić beczki, czy zmieszać z innymi beczkami whisky.

Data gorzelni Goalong Group