Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Rodzaje brandy

2015-08-19

74

Co to jest Brandy?
Brandy to alkohol destylowany, znany jako „wino duszy”, jest jednym z ośmiu trunków na świecie. Użyj owoców jako surowca, poprzez fermentację, destylację i przechowywanie w dębowych beczkach. Ogólnie odnosi się do brandy jako surowca do fermentacji i destylacji, przechowywania warzonego wina. Inne brandy destylowane tą samą metodą, ale z różnymi surowcami, powinny zawierać nazwę surowca, aby pokazać rozróżnienie, np. Brandy wiśniowa, brandy jabłkowa.
W wielu krajach są różne brandy, ale francuska brandy jest najlepsza. Spośród francuskich brandy produkcja w regionie Cognac ma najwyższą jakość. Następnie obszar Armagnac. Istnieją również inne kraje produkujące słynną brandy, takie jak Hiszpania, Włochy, Portugalia, Stany Zjednoczone itp.

Rodzaje brandy
Brandy ze względu na różne źródła surowców, brandy można podzielić na koniak, armaniak, brandy francuską, brandy z innych krajów oraz brandy z wytłoczyn winogron, brandy owocowe.
1, koniak
Cognac, to małe miasteczko położone w prowincji Bordeaux w północnej Francji Charente. Zgodnie z przepisami francuskiego rządu brandy produkowane tylko na terytorium Charente można nazwać koniakiem. W żadnym innym obszarze nie można nazwać „koniakiem”. Surowce koniakowe najczęściej wykorzystują długą dojrzałość, wyższą kwasowość i odporność na choroby gatunków białych winogron.
2, francuska brandy
Oprócz Cognac i Armagnac, wszystkie francuskie wina gronowe zwane brandy. W procesie produkcji rząd francuski nie ma wielu zasad, generalnie nie musi dojrzewać długo przed sprzedażą.
3, brandy Marc
„Marc” po francusku oznacza marnotrawstwo, ponieważ ten rodzaj brandy jest również znany jako brandy z winogron. Brandy marki Marc jest destylowana ze sfermentowanych wytłoków winogronowych, a następnie filtruje wyższą zawartość alkoholu i przechowuje w dębowych beczkach.
4, brandy jabłkowa
Brandy jabłkowa to sok jabłkowy wyciskany do soku jabłkowego, następnie destylowany i warzony do brandy owocowej. Głównie na północy Francji, USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach regiony jabłek. Najsłynniejszy na świecie Calvados produkowany jest we francuskiej Normandii Calvados. Ogólna produkcja francuskiego wina Calvados powinna dojrzewać dziesięć lat przed sprzedażą.
5, brandy wiśniowa
Przed zaparzeniem szypułki wiśniowej brandy należy wyjąć i wycisnąć sok owocowy do fermentacji, a następnie destylować. Główne pochodzenie Francji, Niemiec, Szwajcarii Europa Wschodnia.