Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Różne alkohole mają różny wpływ na Twój nastrój

Styczeń 01 7070

To największe badanie, jakie kiedykolwiek udokumentowano, jak ludzie reagują na alkohol pod względem nastroju. Naukowcy wykorzystali dane od prawie 30,000 XNUMX osób, które wzięły udział w corocznym międzynarodowym badaniu narkotykowym Global Drug Survey na temat nawyków związanych z narkotykami i alkoholem na całym świecie. Odkryli znaczące różnice między różnymi rodzajami napojów.
69 (1)Mocne alkohole (jak wódka, gin czy whisky) dodawały ludziom energii (58%), pewności siebie (59%) i seksowności (42%). Ale miały też negatywny wpływ, wywołując u niektórych ludzi agresję. Negatywne uczucia, takie jak agresja (30%), niepokój (28%) i płaczliwość (22%) są istotnym powodem do niepokoju. Tymczasem tylko 2.5% osób pijących czerwone wino zgłosiło, że czuje się bardziej agresywnie.

W 17% przypadków czerwone wino wywoływało u ludzi smutek, ale co ważniejsze, 53% osób pijących czerwone wino stwierdziło, że czują się bardziej zrelaksowani. Podobny odsetek osób (prawie 50%) zgłasza ten sentyment do piwa. Jak się okazuje, wypicie piwa lub kieliszka wina zazwyczaj sprawia, że ​​czujesz się bardziej zrelaksowany.

Nie jest jasne, dlaczego tak się dzieje. Może to wynikać z charakteru napoju, na przykład różnych składników, zawartości alkoholu i spożywanych ilości. Może to jednak wynikać również z aspektów kulturowych. Zasadniczo otoczenie, w którym ludzie piją czerwone wino, może być bardziej relaksujące, podczas gdy otoczenie dla napojów spirytusowych może być bardziej aktywne.
69 (2)„Odczuwanie pozytywnych emocji może być po części związane z promowaniem pozytywnych doświadczeń przez reklamę i media. Doświadczane emocje mogą być również związane z czasem picia alkoholu, poziomem alkoholu w każdym rodzaju napoju oraz różnymi związkami zawartymi w różnych napojach. Zrozumienie emocji związanych ze spożywaniem alkoholu jest niezbędne, aby poradzić sobie z nadużywaniem alkoholu ”.

Profesor Mark Bellis, dyrektor ds. Polityki, badań i rozwoju międzynarodowego ds. Zdrowia publicznego w Walii mówi, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na duchy, które są związane z bogatą historią przemocy.

„Napoje spirytusowe są często konsumowane szybciej i zawierają dużo wyższe stężenie alkoholu. Może to skutkować szybszym efektem pobudzającym wraz ze wzrostem poziomu alkoholu we krwi. Mogą być również spożywane przy różnych okazjach towarzyskich, więc ludzie mogą je pić celowo, aby szybko poczuć efekt pijaństwa, podczas gdy inne rodzaje napojów są bardziej prawdopodobne, że będą spożywane powoli lub z jedzeniem. W miarę jak ludzie odczuwają siłę eskalacji poziomu alkoholu, te same wzrosty zmniejszają zdolność mózgu do tłumienia impulsywnych uczuć lub rozważania konsekwencji działania na nie. ”

Badanie zostało opublikowane w British Medical Journal.
69 (3)Zasoby z : zmescience.com