Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Czy Chiny produkują whisky?

2022-06-13

A Lesser Known Whisky Variety


Szkocka whisky znana jest z torfowego smaku i luksusowych nut dębowych klepek. Amerykańskie bourbony zazwyczaj zawierają słodkie i łagodne smaki. Japońska whisky stała się wyborem wyrafinowanej, droższej i nieco nieznanej. A chińska whisky ...... postanowili zostać pionierami w internacjonalizacji chińskiego przemysłu whisky.

 

Początkowo Chiny nie słynęły z whisky, ale może się to zmienić w nadchodzących latach. W ostatnich latach w Chinach kontynentalnych powstało co najmniej kilkanaście gorzelni, które starają się wykorzystać lokalny klimat i surowce, szczególnie na południowym zachodzie.

 

W ramach projektu Goalong Spirits brand was launched in 2011 with the aim of creating China's first international spirits brand, and the Goalong Spirits Group of companies was incorporated and the Goalong trademark was registered, meaning to go forward and keep going, which is also the entrepreneurial spirit of Goalong Spirits. "I believe that in the near future Chinese whisky will have a place in the international whisky ranking." ALan K. says, which is founder & CEO of Goalong Group.


customized whiskey company


 

Sprzedaż whisky w Chinach w ostatnich latach ponownie rośnie, ponieważ klasa średnia stale rośnie. Euromonitor szacuje, że sprzedaż whisky w Chinach wzrośnie z 12 miliardów juanów (1.9 miliarda dolarów) w 2021 r. do prawie 16 miliardów juanów w 2025 r.”. z Diageo Asia Pacific i Global Travel, powiedział Sixth Note. Jest miejsce na wiele różnych produktów”.


Chinese whiskey distillery

 

„Gaolang Spirits Limited, która rozpoczęła ekspansję zagraniczną w 2013 roku w oparciu o otwarcie handlu zagranicznego, obecnie eksportuje do ponad 50 krajów i regionów, takich jak USA, Korea, Iran, Turcja, Nigeria, Panama, Kenia, Kanada, Nowa Zelandia, Australia , Singapur, Tajwan itp. i jest zdecydowanie w czołówce przedsiębiorstw produkujących i eksportujących napoje spirytusowe w Chinach”. Mówi pan Alan K., Goalong Master Distiller & Founder w destylarni Liuyang w prowincji Hunan, gdzie technicy Goalong przeprowadzają pewne eksperymenty, które są wykorzystywane do próby zrobienia dobrej chińskiej whisky.

 

„Stała się pierwszą znaną na całym świecie chińską marką whisky, co zawsze jest marzeniem Goalong”.

 

It's important to respect the tradition of whisky-making. "Whisky is an imported commodity, which means we can't just change things around," Goalong says. "Only when we have a strong base can we find out what makes it Chinese." Goalong prefers the Scottish spelling "whisky" to describe his product, as he uses the brewing and distilling techniques he learned in Scotland. Other BULK spirits don't have this "distress".

 

Podobnie jak w przypadku produkcji wina, terroir i woda są kluczowymi czynnikami przy wyborze lokalizacji dla producenta whisky. Lokalizacja Goalong w prowincji Hunan, pod kamienną górą Miluo, jest źródłem wody dla słynnego jeziora Miluo. W pobliżu Parku Narodowego Leśnego Góry Dawei jakość wody jest doskonała.


whisky ranking


„Jeśli [jakakolwiek firma] może przejąć inicjatywę i być najlepszą z najlepszych, może mieć status „Yamazaki” w Chinach, co jest bardzo atrakcyjną perspektywą”. Jak mówi Huang, odwołuje się do szeroko znanej japońskiej marki whisky.

Chinese Whisky Persistence


But unlike other products in China's fast-growing consumer market - which also depends on the spending power of young Chinese people - it takes years for a master winemaker to even know what they are putting on the market. And also hope that Chinese wholesale spirits have their site in the international distillery makers.

 

Goalong nie może się doczekać tego dnia w 2022 r., kiedy dziewięcioletnia inicjatywa Goalong zmierzy się z rynkiem. Do tego czasu konsumenci będą znacznie bardziej świadomi chińskiej whisky. Każdy producent będzie miał produkt do sprzedania i będzie to czas rozkwitu.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Chińska whisky, możesz kliknąć pogrubione słowa.

 

Redaktor: Rubick L.