Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Jak smakują te whisky ze znanych na całym świecie rejonów?

2021-10-29

  Whisky można podzielić na whisky szkocką, irlandzką, kanadyjską, amerykańską i japońską w zależności od miejsca produkcji, a charakterystyka każdego obszaru produkcyjnego jest inna.

smak whisky

1. Irlandzka whisky

  Irlandzka whisky ma delikatny styl, ze smakiem wanilii, miodu i przypraw, i nie będzie miała wyraźnego smaku wędzenia. Wysoki udział nie kiełkującego jęczmienia poprawia aromatyczną przyprawę i powoduje ulotne uczucie tłustości na kubkach smakowych.

Irlandzka whisky

2. Szkocka whisky

  Szkocka whisky jest bogata i mocna, z aromatem suszonych owoców, przypraw i roślin, podczas gdy whisky single malt wędzona torfem ma wyraźny torfowy posmak. Smakuje wytrawnie, łagodnie, energicznie, krągłe i miękkie. To jedna z najlepszych whisky na świecie.

Scotch Whisky

3. Amerykańska whisky

  Whisky Bourbon w Stanach Zjednoczonych zwykle ma wyraźne smaki kukurydzy, karmelu, wanilii, miodu i tytoniu. Jest bogaty i mocny.

Amerykańska whisky

4. Whisky kanadyjska

  Głównymi surowcami do warzenia kanadyjskiej whisky są kukurydza i żyto. Whisky kanadyjska jest brązowa, pachnąca, lekka i orzeźwiająca w smaku, pełna i słynąca z eleganckiego stylu.

Kanadyjska whisky

5. Japońska whisky

  Japońska whisky smakuje delikatniej niż Szkocja i bliższa orientalnemu smakowi. Japońska whisky charakteryzuje się łagodnym smakiem i delikatnym aromatem. Jej styl przypomina szkocką whisky, ale jej smak jest łagodniejszy.

Japońska whisky