Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Ile wiesz o warunkach technicznych dębowych beczek?

2021-12-31

1. Wykończenie drewna

    Wood Finish to proces przenoszenia spirytusu, który spędził większość czasu leżakowania w beczkach, do innej nowej kategorii beczek dębowych podczas procesu starzenia whisky.Najczęstszym przypadkiem jest przejście z beczek po bourbonie na beczki po sherry, co jest „skrótem” w celu zwiększenia smaku suszonych owoców i przypraw.

whisky w beczkach po bourbonie

2. Siła beczki

    Cask Strength to „oryginalna cask strength”, znana również jako oryginalna cask. Odnosi się do whisky butelkowanej bezpośrednio z beczki bez rozcieńczania wodą, a whisky często zawiera od 55% do 60%. Uważana jest za whisky, która najlepiej oddaje środowisko oryginalnej destylacji, czyli najbardziej oryginalna.

Piwnica whisky

3. Pojedyncza beczka

    Single Cask oznacza, że ​​whisky pochodzi z jednej dębowej beczki i nie jest blendowana. Biorąc pod uwagę, że każda beczka ma niepowtarzalną osobowość i ograniczoną pojemność, whisky single cask są często produkowane w niewielkich ilościach i są stosunkowo droższe.

Whisky Single Cask

4. Dąb dziewiczy

    Virgin Oak odnosi się do dębowych beczek, które nigdy wcześniej nie były wystawione na działanie alkoholu, a oznacza nowe dębowe beczki, czyli beczki, które w ogóle nie były starzone.

dąb dziewiczy

    Czy znasz inną terminologię beczek dębowych? Możesz mi powiedzieć~