Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Jak zrobić whisky blended

2022-01-17

    Kiedy nadejdzie czas, musimy obudzić whisky, która w dębowych beczkach ze Śpiącego Dzwonu. I przejdź do następnego kroku blendowania. W połowie XIX wieku ludzie wynaleźli whisky blended. W tym czasie jakość whisky była nierówna. Aby rozwiązać ten problem, Andrew Usher, który pracował w destylarni Glenlivet w Szkocji, wpadł na pomysł zmieszania kilku whisky, aby ich smak był bardziej skoordynowany i bardziej zrównoważony. Dziś whisky blended stanowi 19% światowego rynku whisky.

Whisky Blended Goalong


Dlaczego whisky musi się mieszać?

    Przetrwanie destylarni zależy od technologii mieszania whisky. Nawet jeśli każda beczka jest napełniana w tym samym czasie, wszystkie pochodzą z tej samej destylarni i dojrzewają w tej samej piwnicy. Powstała whisky jest wyjątkowa, ma różne kolory i smaki. Destylarni nie jest łatwo dostarczać co roku produkty o dokładnie takim samym smaku. Mieszanie whisky, które można zapewnić, aby zachować konsystencję i stabilność markowych produktów.

Whisky blendująca Goalong

Jak whisky zrobić blending?

    Barman whisky najpierw wybierze whisky do zmiksowania (od dwóch do stu różnych) z wielu beczek, a następnie wprowadzi whisky z beczki do zbiornika ze stali nierdzewnej i jednocześnie ją wymiesza. Zmiksowana whisky będzie czasem ponownie wkładana do beczki, czas potrzebny na kilka tygodni lub miesięcy . Celem jest uczynienie likieru whisky bardziej harmonijnym i mocniejszym aromatem.

Jak whisky robi blending

    Whisky blended jest jak komponowanie muzyki. Whisky z różnych beczek reprezentuje różne nuty. Dopóki są odpowiednio zaaranżowane, można uzyskać przyjemny repertuar. Złożoność komponowania muzyki polega na tym, że whisky te radzą sobie z tysiącami rodzajów, a smak zmienia się z roku na rok. Barmani muszą być jak pracowite mrówki, zwracać uwagę na każdą subtelną zmianę smaku w dowolnym momencie, aby zapewnić, że produkty w smaku i kolorze każdego roku są takie same, aby zachować niezmienną charakterystykę i jakość marki.

高地 威士忌.