Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Jak przechowywać whisky?

2021-12-29

„Jak przechowywać whisky?” To pytanieestacja powinna być okrproblem dla większości miłośników whisky, niedokończona whisky nie jest w stanie uciec od „anioła”, whisky po opuszczeniu „szklarni” destylarni zmierzy się z bardzo poważnym środowiskiem przetrwania. Dobrą wiadomością jest to, że w porównaniu do wino, whisky sprzechowywanie, aby zaoszczędzić pieniądze i wiele kłopotów, o ile jest przechowywane properacyjnie, więcej niż dekada, a nawet dekady, wciąż może smakować jego proper smak.

sklep z whisky

    Czynniki, które mają największy wpływ na whisky to światło słoneczne, temperatura i wilgotność.

1.Snieoświetlony

    Światło słoneczne jest największym wrogiem whisky i należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego. Długotrwałe wystawienie na działanie promieni słonecznych spowoduje przede wszystkim blaknięcie opakowań i etykiet whisky, wpływając na walory estetyczne i kolekcjonerskie, zwłaszcza jeśli masz zamiar zmienić właściciela lub wystawić na aukcję; ale co ważniejsze, światło słoneczne zmieni kolor whisky i sprawi, że straci właściwy smak.

whisky w płynie

2.Temperature

    Nasłonecznienie niesie ze sobą wzrost temperatury. Wysoka temperatura powoduje, że whisky zwiększa swoją objętość, a po zetknięciu się z korkiem wysokie stężenie alkoholu ma tendencję do uszkadzania korka, a smak korka może również zanieczyścić smak płynu. Dlatego butelkowany trunek nie jest wypełniony aż do ujścia butelki, ale pozostawia wolną przestrzeń. Z tego powodu, w przeciwieństwie do czerwonego wina, whisky musi być ustawiona pionowo, unikając w ten sposób kontaktu z korkiem. Ponadto, a „udział anioła” to powód, dla którego wysoka temperatura przyspieszy parowanie trunku, powodując straty. Jeśli temperatura jest zbyt niska, whisky będzie reakcją kondensacji, to znaczy aromatyczne estry w whisky w postaci białego osadu strącanego (więc większość whisky przejdzie przez „filtrację kondensacyjną, filtrowaną na zimno” w tym konwencjonalnym procesie, wcześniej aby usunąć ten „nieestetyczny” Jednak po powrocie do temperatury pokojowej biała substancja naturalnie zniknie.  

whisky whisky

3.Humidość

    Wilgotność ma większy wpływ na opakowanie niż na sam spirytus. Jeśli zostawisz swoją whisky w magazynie, na strychu, w piwnicy, garażu, które zazwyczaj są bardzo wilgotne i łatwo je zapomnieć, prawdopodobnie wilgoć z powietrza i woda przeciekająca w deszczu spowodują spleśnienie etykiety i opakowania lub nawet zupełnie nie do poznania. Niezależnie od tego, czy sam je zbierasz, czy planujesz je sprzedać, nie powinno to być coś, z czym chcesz się zmierzyć.

Whisky w beczce

    Dlatego whisky powinna być przechowywana w stabilnym środowisku, przy słabym świetle, w niskiej temperaturze i suchych warunkach.

Przechowałeś już swoją whisky?

przechowywana whisky