Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Jak smakować whisky?

2021-11-05

1. Czysty napój

niektórzy uważają, że tylko czysty napójING można poznać prawdziwe znaczenie whisky single malt. Wlej whisky bezpośrednio do szklanki i spokojnie poczuj, jak bursztynowy płyn spływa po ciele, a zapach natychmiast wypełnia się.

whisky z czystym napojem

2. Dodaj wodę

To najbardziej „popularny” sposób picia whisky na świecie. Nawet w Szkocji picie wody jest nadal popularne. Wiele osób uważa, że ​​dodanie wody zniszczy oryginalny smak whisky. W rzeczywistości dodanie odpowiedniej ilości wody nie sprawi, że whisky straci swój pierwotny smak. Wręcz przeciwnie, może osłabiać smak alkoholu i prowadzić do ukrytego aromatu whisky.

dodaj wodę pij whisky

3. Dodaj lód

Ta metoda picia, znana również jako na skale, jest głównie alternatywą dla pijących, którzy chcą zmniejszyć stymulację alkoholową, a nie chcą rozcieńczać whisky. Jednak chociaż whisky z lodem może hamować smak alkoholu, blokuje również część aromatu z powodu chłodzenia, więc trudno jest posmakować oryginalnych cech smakowych whisky.

Dodaj whisky z lodem

4. Dodaj wodę sodową

Mieszanka alkoholi wysokoprocentowych i napojów gazowanych nazywa się Highball. W przypadku Whisky Highball cola jest najpopularniejszym sposobem picia, ale pod względem smaku amerykańska kukurydziana whisky jest generalnie lepsza niż whisky malt i whisky zbożowa, więc Highbal jest szeroko stosowany w amerykańskiej whisky, podobnie jak w przypadku innych whisky. rodzaje whisky. Większość z nich jest zrobiona z Ginger Ale i innych napojów gazowanych.

dodaj whisky z wodą sodową

5. Dodaj zieloną herbatę

Japończycy wymyślili cięcie wodą, a Chińczycy opracowali innowacyjny sposób picia „plus zieloną herbatę”. „Whisky plus zielona herbata” stała się popularna w całych Chinach i jest szczególnie lubiana przez młodych ludzi.

dodaj whisky z zielonej herbaty

6. Tradycyjny gorący napój w Szkocji

W zimnej Szkocji istnieje tradycyjny przepis na whisky o nazwie Hot Toddy, który może nie tylko rozproszyć przeziębienie, ale także leczyć małe przeziębienia. Metody modulacji Hot Toddy są dość różne. Główne metody mieszania opierają się głównie na szkockiej whisky, zmieszanej z sokiem z cytryny i miodem, następnie z dodatkiem brązowego cukru i cynamonu zgodnie z potrzebami i upodobaniami każdego, a na koniec zmieszanego z gorącą wodą.