Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Czy whisky blended jest gorsza od whisky słodowej?

2022-03-26

    Spadek popularności whisky blended na rynku jest jednym z głównych powodów, dla których whisky jako aperitif staje się coraz zimniejsza. Ponadto wiele osób ma stereotyp, że „słodowa whisky jest dobra, a blendowana jest zła”. Uważają, że whisky mieszana jest gorsza, osłabia osobowość whisky, smakuje szorstko i tanio oraz nie jest wystarczająco autentyczna.

butelka whisky

    Jednak rozwój wschodzącego rynku whisky nie jest napędzany przez whisky słodową. Dla większości konsumentów w Brazylii, Meksyku, Rosji, RPA, Chinach i Wietnamie ich ulubiona „whisky” jest utożsamiana z mieszaną whisky.

butelka whisky

    To prawda, że ​​nie można pomylić whisky blended z whisky single malt. Ale bez blended whisky prawie wszystkie wielkie destylarnie single malt nie istniałyby. Szkocka whisky nie byłaby również czołowym producentem whisky na świecie, gdyby opierała się na ograniczonej produkcji 105 niezależnych destylarni single malt.

butelka whisky 2    Whisky mieszane różnią się od whisky słodowych. Te mieszanki whisky słodowej i zbożowej zawsze różniły się w zależności od różnych konsumentów i różnych stylów picia. Jednocześnie, ważnym czynnikiem przy mieszaniu whisky jest również smak. W latach pięćdziesiątych XIX wieku, przed pojawieniem się whisky blended, cały przemysł szkockiej whisky był zagrożony, ponieważ różne single malty były również zbyt charakterystyczne. Mieszanie tych różnych produktów nie tylko zachowuje złożoność whisky, ale także sprawia, że ​​ostateczny smak jest bardziej dostępny dla publiczności.

whisky słodowe