Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Znajomość beczek po whisky

2022-02-09

    Flub miłośnicy whisky, wSmak whisky od 60% do 70% pochodzi z leżakowanych dębowych beczek. K.Wiedząc, w jakich dębowych beczkach whisky była leżakowana, niż znając rok whisky, można uzyskać więcej informacji, ale także lepiej zrozumieć rzeczywisty smak whisky.

Rodzaj dębowych beczek

    Popularne odmiany dębowych beczek:Qoercus alba,Quercus robur

Beczki dębowe z głównego nurtu

Gruba kobieta(700L)

Wykonany z amerykańskiego białego dębu, pierwotnie używany w amerykańskim przemyśle whisky, używany głównie do mieszania whisky z różnych beczek, a następnie umieszczany w beczkach Gorda, aby odpocząć i zmiksować przez pewien czas, aby jakość alkoholu była bardziej stabilna przed butelkowaniem , ale również używany bezpośrednio do starzenia whisky czy sherry.

Beczka Gorda 700L

    Sherry Butt(480L~ 600L)

Wykonany z europejskiego lub amerykańskiego białego dębu, jest szeroko stosowany do starzenia hiszpańskiej sherry i jest najczęstszym rodzajem beczek po sherry używanym przez przemysł whisky.

beczka po sherry

    Beczka(480L~ 500L)

Pojemność jest porównywalna do lufy po sherry, ale kształt jest krótszy i grubszy, z krótszą lufą i większą średnicą.

Beczka do dziurkacza

    Hogshead (230L ~ 250L)

Mówi się, że jest to waga świni i tak nazwana, jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów beczek używanych w przemyśle whisky do dojrzewania sherry lub bourbonu, wykonany z europejskiego lub amerykańskiego białego dębu, lub być może obu.

    Beczka (180L ~ 200L)

Znany również jako American Standard Barrel, wykonany z amerykańskiego białego dębu, szeroko stosowany do starzenia bourbonu i szkockiej whisky.

Goalong cask

    Ćwierć beczka(45L~ 50L)

    Znany również jako Octave lub Firkin, pojemność wynosi jedną czwartą amerykańskich beczek po bourbonie, ze względu na małą pojemność, szybkość dojrzewania jest szybka. Laphroaig Quarter Cask jest najpierw starzony w amerykańskich beczkach po bourbonie, a następnie zmieniany na Quarter Cask w celu wtórnego dojrzewania.

Ćwierć beczka

    Wiele gorzelni używa określonych dębowych beczek, a Przejść wzdłuż Group - pierwsza chińska destylarnia whisky single malt w Chinach, Przejść wzdłuż Destylarnia whisky w Liuyang specjalizuje się również w dostosowywaniu dębowych beczek z Przejść wzdłuż Whisky, aspirująca do stworzenia niepowtarzalnego smaku chińskiej whisky o chińskich cechach.

Fabryka gorzelni Goalong