Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

szkocka whisky

2021-11-02

Szkocka whisky jest produkowana w Szkocji od 500 lat. Jej produkty mają niepowtarzalny styl, brązowo-żółty z czerwonym, klarowny i przezroczysty, z zapachem spalenizny, z pewnym posmakiem dymu, z silnym szkockim lokalnym smakiem. Szkocka whisky ma wytrawny smak, łagodny, okrągły, mocny stop, miękkie rysy, szkocka whisky jest jedną z najlepszych whisky na świecie. Już dziś daj znać o whisky z tego artykułu.

szkocka whisky

Oryginalnie produkowany w Szkocji, jest wytwarzany z suchego, torfowego słodu słodowego, który nadaje wyjątkowy aromat. Jest warzony w sześciu procesach: jęczmień jest moczony w wodzie, kiełkuje, suszenie, kruszenie słodu, dodawanie wody scukrzanej, dodawanie fermentacji drożdżowej, dwukrotna destylacja , dojrzewanie, mieszanie.

proces whisky

Istnieją cztery różne rodzaje szkockiej whisky używane w surowcach, destylacji i dojrzewaniu: single malt, pure malt, blend i whisky zbożowa. Do przechowywania przez ponad 3 lata w Szkocji, od co najmniej 15 do 20 lat dla najlepszej jakości produktu wino, ponad 20-letnia jakość spadnie w stylu, kolor i połysk jest brązowy z czerwonym, jasny i jasny, zapach spalenizny, z ciężkim dymem.

surowce whisky

 W Szkocji istnieją cztery główne regiony produkujące whisky: Northern Highlands (południowe niziny, południowo-zachodnie Speyside i zachodnia wyspa Eli. W regionie średnio-wysokim znajduje się około 100 destylarni single malt, które stanowią ponad 70% wszystkich gorzelni w Szkocji, która jest najbardziej znanym obszarem produkcji whisky w Szkocji.

regiony whisky w szkocji