Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Ciekawa historia whisky ----- Story of Tower

2022-01-03

    Kiedy podziwiasz brązowy posąg tej niezwykłej „osoby” przy bramie destylarni Glenturret. Seryjny zabójca chronił zboża gorzelni, w jego rękach zginęło 28,899 XNUMX myszy. Zwłoki pod gorzelnikiem były wszędzie, a liczba ta sięgała nawet Księgi Rekordów Guinnessa.

kot wieżowy

    Towser to kot! Według legendy ten niezwykły kot będzie pił mleko z odrobiną whisky. To wydaje się wyjaśniać, dlaczego jest tak odważny i dobry w polowaniu, a utrzymuje się przez 23 lata. Jest bardzo znana, destylarnia nazwała nawet beczkę whisky z Towserem. Istnieje specjalnie mała, okrągła etykieta whisky, na której znajdują się zdjęcia Towser.

Kot whisky

    Wieża to najbardziej znany kot wśród szkockich gorzelników. W rzeczywistości prawie każda destylarnia ma kota. A kot wkrótce stanie się maskotką destylarni. Po śmierci Tausera w 1987 roku jego stanowisko przejął Ambre. W porównaniu z poprzednikami, Ambre jest trudny do zdobycia. Mówi się, że w swojej 22-letniej karierze Ambre nigdy nie złapał myszy!

kot whisky wieżowiec    Później destylarnia współpracowała z Towarzystwem Ochrony Kotów, aby wybrać następcę Towsera. Jaka działalność stała się najważniejszym ogólnopolskim wydarzeniem relacjonowanym przez szkockie media. Na miejscu wydarzenia znajdują się psychoanalitycy kotów, którzy pomagają w wywiadach, próbując znaleźć koty, które każdego roku mogą przyjmować 120,000 XNUMX odwiedzających, a także są odpowiedzialne za łapanie myszy.

kot z destylarni whisky