Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Whisky single malt

2021-12-16

Z definicji whisky single malt to whisky, która jest wytwarzana wyłącznie z jęczmienia słodowego w tej samej destylarni i leżakowana w dębowych beczkach przez ponad trzy lata. Warto zauważyć, że nie ma tu żadnego ograniczenia, że ​​trunek musi w tej samej butelce pochodzić z tej samej dębowej beczki. Dlatego też barmani destylarni zazwyczaj mieszają whisky w różnych beczkach (lub beczkach z różnych lat baryłkowych) wyprodukowanych we własnej fabryce w zależności od swoich potrzeb, a następnie rozlewają je do sprzedaży. Rok wskazany na etykiecie butelki to najkrótszy czas dojrzewania whisky beczkowej.

Chińska czysta whisky słodowa

Jeśli uważasz, że whisky single malt nie została zmiksowana, to się mylisz. W celu zapewnienia spójności smaku whisky każdego roku, barman będzie mieszał whisky single malt z różnych lat lub z różnych beczek, aby zrównoważyć drobne różnice w smaku i aromacie produkowanych każdego roku produktów.

pić whisky single malt

Kiedy kupujesz 15-letnią whisky, czy to naprawdę cała whisky starzona przez 15 lat w dębowych beczkach? Nie o to chodzi. Prawo stanowi, że etykieta roku powinna być oparta na whisky o najkrótszym terminie dojrzewania. Ale likier butelkowy zawiera zwykle starszą whisky, co oficjalnie podniosło ogólną wartość. Niektóre marki whisky single malt zawierają nawet dwie starzone whisky, które są dwa razy starsze niż rocznik etykiety.

Whisky single malt z dębu bourbon Goalong