Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Rzeczy związane z degustacją whisky

2020-07-21

Degustacja whisky to tak samo sztuka, jak nauka. Proces degustacji whisky obejmuje zbyt wiele aspektów. Aby nauczyć się w pełni smakować whisky, potrzeba naprawdę czasu, cierpliwości i pozytywnej oceny, praktyki, praktyki, praktyki. W końcu… „Za dużo czegokolwiek jest złe, ale za dużo dobrej whisky to ledwo wystarczające”
1595329274768902

                                                                                                                             zdjęcie z google

Whisky to napój alkoholowy, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie i staje się coraz bardziej popularny w Azji. Jednak tylko kilka osób zna sztukę degustacji whisky. Jak smakujesz whisky? Cóż, istnieje pewna metoda i prośba dotycząca degustacji, której należy przestrzegać, zanim zrozumie się gusta tego konkretnego napoju. Ucząc się następujących umiejętności, każdy będzie mógł łatwo nauczyć się sztuki degustacji.
78331595329554                                                                                                                             zdjęcie z google

Głównym celem tej sztuki jest próbowanie przez jednostkę różnych rodzajów rzeczy, które nie są związane z napojem i robi zdjęcie lub charakterystykę tego konkretnego smaku. Im częściej dana osoba to robi, tym lepsza i dokładniejsza staje się jej degustacja whisky. Najważniejsze, żeby nie wypić go szybko. Pamiętaj, że smak będzie zależał od preferencji danej osoby, dlatego nie ma w tym nic dobrego i złego.

Szkło to kolejny ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Rodzaj szkła, którego ludzie powinni używać, znacznie pomoże w ich sprawie. Pamiętaj, że powinieneś używać tylko szklanki z wąskim otworem, ponieważ spowoduje to koncentrację i skierowanie aromatów alkoholu bezpośrednio do nozdrzy.

Należy rozważyć użycie sniftera lub innego rodzaju okularów tego samego typu.

2

                                                                                                                             zdjęcie z google

Ważne jest, aby najpierw poczuć zapach, a nie pić go bezpośrednio. To sprawi, że podniecenie i oczekiwanie będzie znacznie lepsze i sprawi, że twoje kubki smakowe zaczną drżeć z podniecenia. Niektórzy użyliby nawet trapera, który uwięzi aromat na szkle.

Podczas picia whisky rozsądnie byłoby użyć wąskiej szklanki w porównaniu do szklanek lub innych dużych szklanek. Spowoduje to, że aromat zbyt szybko rozproszy się w powietrzu. Trudno byłoby poczuć zapach aromatu, ponieważ już go nie ma. Napojowi może towarzyszyć lód lub nie, w zależności od potrzebnej analizy.

Nos jest najważniejszą częścią podczas wąchania aromatu pochodzącego z napojów alkoholowych. Wrażenie z nosa jest niezbędne przed jego degustacją. Istnieje pewna cecha, którą można znaleźć i zidentyfikować na podstawie wskazań i jak będą smakować napoje.  
3

                                                                                                                             zdjęcie z google

Aby uzyskać specjalną charakterystykę, wlej niewielką ilość do szklanki i obracaj nią przez dłuższy czas. Pozwoli to na zmieszanie się tlenu z cieczą i rozpoczęcie parowania. Należy to zrobić, zwłaszcza jeśli butelka była przechowywana przez jakiś czas i potrzebuje trochę czasu, aby wyrazić swoje cechy rue.

Smak alkoholu na podniebieniu człowieka musi być satysfakcjonujący i najprzyjemniejszy w całej procedurze. Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to nie wypić whisky od razu. Należy jednak poświęcić mu wystarczająco dużo czasu, a delektowanie się nim w ustach przyniesie najwięcej korzyści i maksimum smaków.
4Jeśli kochasz whisky i chcesz spróbować jej inaczej, spróbuj różnych jej rodzajów. Aby uzyskać bardziej przyjemną i ekscytującą część, spróbuj wykonać sztukę degustacji, zamiast nagle spożywać napoje. Nagromadzenie oczekiwania zwiększy przyjemność i powodzenie po spożyciu whisky.

5