Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Trzy etapy zbierania alkoholu destylowanego podczas destylacji whisky

2021-12-09

Napój alkoholowy

    Głowica likierowa to pierwsza partia likieru zebrana podczas destylacji. Ponieważ pianka zawiera zbyt dużo acetonu i metanolu, całkowicie nie nadaje się do picia. Oprócz obrzydliwego zapachu wódek, picie wódki może również wpływać na centralny układ nerwowy, powodując ślepotę, a nawet zagrażając życiu. Na szczęście piana likieru ma specyficzny zapach, a zawartość alkoholu jest szczególnie wysoka, około 72%-80%, więc łatwo ją zidentyfikować. Jeśli nalewka zostanie zmieszana z niewielką ilością wody destylowanej, kolor nalewki stanie się mętny. Głowica ługu nie jest wyrzucana, która będzie destylowana razem z następną partią pierwszego ługu destylowanego. Etap oddzielania główek alkoholu trwa od kilku minut do pół godziny, w zależności od wielkości destylatora.

Goalong whisky Nalewka

Serce likierowe

    Alkoholowe serce to coś, do czego gorzelnicy dążą jednym sercem i jednym umysłem. Wstawiamy likiery do beczki i dojrzewamy, whisky dostaniemy w trzy lata później.

    Zawartość alkoholu w likierowym sercu wynosi od 68% do 72%. Czas destylacji określa smak likieru. Długi czas destylacji pozwoli uzyskać miękką konsystencję; krótki czas destylacji daje whisky o pełnym mocnym i siarkowym aromacie.

Serce Goalong single malt Whisky Liquor

ogon likieru

    Końcowy płyn uzyskany z procesu destylacji zawiera mniej niż 60% alkoholu. Które po zmieszaniu z wodą zmienią kolor na niebieski. Destylator może wykorzystać tę cechę do identyfikacji ogona likieru. Alkoholowy ogon jest bogaty w silne związki zapachowe deszczu siarczkowego. Ogony nie zostaną odrzucone, które zostaną poddane destylacji razem z następną partią pierwszego ługu destylowanego.

Goalong whisky ogon likieru