Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Kiełkowanie jęczmienia tradycyjnego i kiełkowania jęczmienia przemysłowego

2021-12-11

  Kiełkowanie jęczmienia przemysłowego wyeliminowało drewnianą łopatę i zamieniło się za pomocą automatycznych ostrzy obrotowych na łopatę jęczmienną.

  Obecnie słodownictwo przemysłowe prawie zastąpiło tradycyjny sposób słodowania. Tylko nieliczni gorzelnicy nadal mają własne zakłady jęczmienia z powodów wygodnych lub ekonomicznych. W rzeczywistości te destylatory przechowują tylko 10-30% jęczmienia do produkcji słodu w domu. Głównym powodem nalegania na produkcję słodu w gorzelni jest kontynuacja tradycji historycznych lub rozwój zasobów turystycznych.

Tradycyjne kiełkowanie jęczmienia

 Eksperci jednogłośnie uważają, że słodownictwo przemysłowe może perfekcyjnie przeprowadzić każdy proces słodowania, sprawiając, że wzrost słodu jest bardziej równomierny. Dlatego w dzisiejszych czasach produkcja słodu z jęczmienia jest zwykle wykonywana przez profesjonalną kiełkującą jęczmień. 

Legenda o whisky Three Monkeys

Legenda o Trzech Małpach

Trzy małpy "Małpie ramię" to nazwa whisky, ale jaki jest związek między małpami a whisky? Przyjrzyjmy się z Dufftown w Speyside w Szkocji. Która nazywana jest „Światową Stolicą Whisky”. W czasach swojej świetności posiadał również dziewięć gorzelni, a obecnie jest jeszcze sześć. W tym czasie wielu ludzi w mieście miało dziwną chorobę, ich ręce były słabe i opadające. I chodzili jak małpy od czasu, gdy ich chore ramiona. Ponieważ ci pracownicy gorzelni muszą kontynuować odgarnianie jęczmienia podczas wietrznej pory roku, co powoduje ból stawów ramion. W czasach bez maszyn ludzie mogli robić te rzeczy tylko sztucznie. Aby upamiętnić tych ciężko pracujących pracowników, lokalna destylarnia nazwała whisky „Trzy Małpy”.