Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Rodzaje whisky (2)

2021-11-01

1. Whisky single malt

  Która whisky zaczynając od jednej destylarni, zawsze była uważana za klasycznego przedstawiciela whisky Scotch Highlands. Surowcem jest wyłącznie jęczmień słodowany, który jest destylowany w tradycyjnym destylatorze garnkowym. Jeśli likier whisky single malt zmieszany z whisky z wielu destylarni (z wyjątkiem whisky zbożowej), nazywa się whisky mieszaną.

mieszana whisky.mp.itc


2. Whisky zbożowa

  Surowcem whisky zbożowej jest kukurydza, pszenica i jęczmień (niekoniecznie słód jęczmienny). Które wymagają ciągłej destylacji, innego niezbędnego procesu, aby uzyskać whisky zbożową. Który jest rzadko sprzedawany osobno w butelkach na rynku. Ale jest też trochę whisky z etykietą „zbożowa”. Choć od zawsze uważano, że smak jest znacznie gorszy od whisky single malt, nadal warto ją skosztować.

whisky zbożowa.gtimg


3. Whisky mieszana

  Do tej kategorii należą najpopularniejsze rodzaje whisky, 90% szkockich whisky, takie jak światowej sławy Johnnie Walker, Chivas i Ballantine. Charakterystyki są stosunkowo lekkie, cena nie jest droga (ale są też towary luksusowe z najwyższej półki), a smak jest harmonijny jak symfonia. Dlatego jest bardziej odpowiednia do degustacji na poziomie podstawowym niż whisky single malt.

słynna whisky


4. Czy na świecie istnieje niezrównana whisky?

  Whisky single malt jest często uważana za Rolls Royce w świecie whisky. Rzeczywiście, wiele osób uważa, że ​​to wystarczy, aby pokonać inne whisky, gdy wielu ekspertów ślepo degustuje, ale wszyscy szydzili z tego stwierdzenia. W sumie nie ma najlepszej whisky na świecie. WMożna tylko powiedzieć, że różne smaki whisky mają swoje zalety.

whisky golong