Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Na co powinniśmy zwrócić większą uwagę niemal pod koniec degustacji whisky?

2022-03-18

    Kiedy uważnie obserwujemy i wąchamy whisky, wkładamy nos do szklanki i czujemy zapach whisky, a także piliśmy whisky raz za razem. Nasza degustacja whisky dobiega końca. Ale pusta szklanka whisky nie oznacza, że ​​możesz iść spać.

Doceń whisky 1

Wymień doświadczenia z pijącymi

    Degustacja whisky to czas dzielenia się. Pod koniec degustacji whisky możesz wymienić się przemyśleniami na temat whisky. Którą whisky w butelce wolisz i dlaczego ją lubisz? Możesz robić zdjęcia i archiwizować je, co może w przyszłości ułatwić znalezienie ulubionej whisky od pierwszego wejrzenia.


Zapach pustej szklanki po whisky po raz ostatni

    To dobra wymówka, by nie myć kubków od razu. Chociaż pozostała whisky na dnie szklanki jest nieco sucha, nadal wydziela ten aromat. Nawet kilka godzin po degustacji nadal można wyczuć pozostały aromat. Najcięższa whisky o zapachu torfu to potworna whisky torfowa. Który po kilku miesiącach pozostawia subtelny zapach na dnie kieliszka.

Zapach pustej szklanki po whisky

Jak czyścić szklanki whisky

    Niektórzy zalecają mycie gorącą wodą, aby uniknąć zapachu mydła na szkle. Ale problem polega na tym, że nie można umyć wystarczająco czysto. I łatwo po dłuższym czasie pozostawić tłuszcz i plamy na szklance whisky. Najlepiej umyć kubek ręcznie, można dodać trochę detergentu, ale trzeba bardzo ostrożnie myć pod bieżącą wodą. Następnie wytrzyj filiżankę do sucha czystą szmatką, aby uniknąć pozostawiania plam z wody. Nie wycieraj kubka wilgotnym obrusem, w przeciwnym razie pozostawi w przyszłości zapach stęchlizny.

wyczyść szklanki whisky