Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Jaką whisky wypić na jaką okazję?

2022-02-14

Jak wybrać odpowiednią whisky na różne okazje?

Czas i okazja do delektowania się whisky z pewnością wpłynie na Twoje pragnienie whisky. Oto kilka prostych założeń. I polecę kilka podstawowych zasad wyboru whisky.


1. Impreza w klubie nocnym

Nie marnuj tutaj szkockiej whisky single malt. Lepiej wybrać Kentucky bourbon whisky lub szkocką whisky blended, popijając ją kostkami lodu. W tym scenariuszu najważniejsza jest cena, a nie marka. Ponieważ skupisz się na ludziach, rzeczach, które Cię otaczają. Zignorujesz aromat kieliszka whisky w dłoni.

Whisky na imprezę w klubie nocnym

2. Zrób szklankę koktajlu, aby pokazać kunszt

Nigdy nie wybieraj taniej whisky do mieszania koktajlu. Złe surowce, które wyprodukowały napoje, będą okropne. I nie mieszaj tylko jednej butelki whisky, aby wymieszać koktajl. Whisky o zbyt ciężkim torfowym smaku z pewnością ukradnie elegancję innym drugoplanowym aktorom, a zbyt słodka whisky straci równowagę smakową. Możesz użyć szkockiej lub japońskiej whisky blended, American Maker's Mark Whisky lub amerykańskiej whisky żytniej. Wszystkie te whisky mają budżet tylko 30-40 euro na butelkę.

koktajl

3. Wypij drinka po wyjściu z pracy

Każdy naród ma swoją ulubioną whisky, ale wraz z rozwojem rynku konsumenckiego wybór jest zróżnicowany. Zwłaszcza, gdy cena Twojej ulubionej whisky gwałtownie rośnie, możesz wybrać tylko taką, która Ci odpowiada. Istnieją dwa rozwiązania tego problemu:

1. Butelka whisky bourbon z lodem

2. Butelka szkockiej whisky niestarzonej (NAS)

Wypij drinka po wyjściu z pracy