Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Co powstrzymuje przemysł whisky?

2022-06-24

How Is the Recent Whisky Market


Rynek whisky chce się odbudować. w 2018 r. w odpowiedzi na amerykańskie cła na stal i aluminium wobec UE oraz rozkazy byłego prezydenta Donalda Trumpa Komisja Europejska nałożyła 25-procentowe cła odwetowe na szereg kluczowych towarów amerykańskich, w tym amerykański destylowany burbon i whisky. Popularne wiekowe amerykańskie napoje spirytusowe mają zdrową bazę sprzedaży w każdym stanie USA i za granicą i nadal rosną z roku na rok, osiągając przychody w wysokości 4.3 mld USD w 2020 r. Mimo to branża jako całość opiera się na stałej synergii między USA i UE rynków. Pięciu z dziesięciu największych importerów USA whisky są państwami członkowskimi UE; z blisko 116 mln litrów w pierwszej dziesiątce, na te kraje przypada ponad 50% tego eksportu. Taryfy na whisky są oczywiście poważnym ciosem.


odm usługi whisky

 

Branża doświadczyła zaostrzenia warunków handlowych ze względu na opłatę z 2018 r.; eksport amerykańskiej whisky spadł z 278 mln litrów w 2018 r. do 190 mln litrów w 2019 r., a nawet do 147 w 2020 r., według bazy danych ONZ o handlu towarami. przychody również spadają z 5.4 procent do 16 procent, według Statista, naśladując trendy eksportowe.

 

Na szczęście rok 2022 przynosi pewne pozytywne zmiany dla destylarni i koneserów whisky. Po zniesieniu ceł europejskich w 2018 r. gorzelnicy z USA ponownie prowadzą interesy z Europą. Jednak rzeczywistość rynkowa jest bardziej złożona. Wielu gorzelników w całych Stanach Zjednoczonych nadal odczuwa skutki ceł na whisky i chociaż cła są nakierowane na eksport z USA, cały ekosystem profesjonalnych relacji handlowych między tymi dwoma rynkami został zakłócony, pozostawiając wszystkich gorzelników ze znakami zapytania co do przyszłości.

 

„Jeśli chodzi o napoje spirytusowe, amerykańscy i europejscy destylatory rzemieślnicze dość szybko otwierają swój sklep w swoim … chcąc ominąć Atlantyk tylko dlatego, że te dwa rynki są ogromnymi rynkami i są to rynki premium” – powiedział Ulrich Adam, dyrektor generalny spiritsEUROPE, wiodącej organizacji reprezentującej europejską branżę spirytusową." Nie chodzi o to, że trzeba być wielkim gorzelnikiem, aby rozpocząć eksport ...... Rozpoczęcie eksportu transatlantyckiego jest integralną częścią modelu biznesowego dla premium rzemieślniczych producentów whisky”.

dealerzy whisky odm

 

Wpływ ceł na rynek niższego szczebla

 

Brian DiMarco, dyrektor generalny BarterHouse Imports i założyciel Harlem Standard, wciąż walczy o znalezienie się na międzynarodowym rynku. Dla niego i innych gorzelników rzemieślniczych konsekwencjami ceł na whisky były wyższe ceny i ostrożniejszy rynek.

 

„Chociaż może to być boom dla podatników, z pewnością boli każdego, kto szuka kompromisu” – powiedział DiMarco.

 

Na przykład, podczas gdy zagraniczni importerzy nadal mogą kupować produkty od swoich stałych dostawców, ilość kupowanej whisky nie będzie tak dochodowa jak kiedyś. W rzeczywistości Adam wyjaśnia, że ​​zamówienia na whisky spadły aż o 80 procent, co ma poważne konsekwencje dla biznesu. A nawet niektórzy Amerykanie uważają, że amerykańska whisky jest taka sama jak amerykańskie napoje energetyczne.

 

„Natychmiastową, przerażającą naturę ceł dla producentów jest to, że będziesz musiał wgryźć się w swoje marże; to naprawdę zaszkodzi twoim wynikom i to właśnie obserwujemy” – powiedział Adam.

 

Czynniki wpływające na handel międzynarodowy w 2022 r.

 

DiMarco zgodził się, że kryzys żeglugowy uniemożliwia światu powrót do normalnego biznesu. Wyjaśnił, że przed pandemią kontener kosztował zwykle od 2,200 do 3,000 dolarów, ale teraz jest to od 8,000 do 10,000 XNUMX dolarów.


agencja whisky odm

 

„Jeśli moje szkło będzie kosztować więcej, to produkt będzie kosztował więcej, a fakt, że taryfy zniknęły, nie zmienia faktu, że wysyłka jest nadal chaotyczna” – powiedział DiMarco.

 

Same te dwa fakty to tylko dwa z powodów, dla których świat obserwuje tak dramatyczny wzrost cen. Ponadto z tego powodu winiarzom nie jest łatwo powrócić do poprzedniego stanu działalności. Ponadto Rubinstein ostrzegł, że chociaż początkowe taryfy zostały zniesione, nadal istnieją potencjalne spory handlowe w branży stalowej, aluminiowej, lotniczej, usługach cyfrowych i innych obszarach, które wymagają rozwiązania. Większość z nich Rubenstein nazywa „taryfami typu „tit za tat”, gdzie kraj B odpowiada na taryfy kraju A inną taryfą i tak dalej. "Zawsze można skosztować włoskiej whisky nieznanych marek"

 

Ponadto zgadza się z DiMarco, że kwestie logistyczne wciąż wymagają rozwiązania, dodając, że istnieje nawet możliwość ponownego wprowadzenia ceł w następnych wyborach prezydenckich w 2024 roku. korzyści z braku ceł na whisky dzisiaj, ale nadal bądź przygotowany na możliwość ponownego pojawienia się reakcyjnych ceł.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o whisky single malt, możesz kliknąć pogrubione słowa.

 

Redaktor: Rubick L.