Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Czym jest Craic w irlandzkich duchach

2022-07-08

The Economic Situation of Whisky


Drinks Ireland, organizacja reprezentująca marki napojów i przedsiębiorców w Republice Irlandii, opublikowała niedawno swój piąty doroczny raport o branży i rynku napojów spirytusowych. Zgodnie z oczekiwaniami wymuszone zamknięcie pandemii Covid-19 w 2020 r. wywarło znaczący wpływ na irlandzki przemysł napojów spirytusowych, zarówno w kraju, jak i na świecie.


 firma zajmująca się ginem


Eksport irlandzkich napojów spirytusowych spadł w ubiegłym roku o 16% po kilku latach silnego wzrostu.

Sprzedaż krajowa spadła o 4.8% w 2020 roku.

Silny wzrost w kategorii „gotowe do spożycia” (RTD) w Irlandii w 2020 r., ponieważ sprzedaż krajowa irlandzkich likierów śmietankowych odbiła w związku z przejściem do handlu

 

Pomimo spadku sprzedaży i eksportu w zeszłym roku, irlandzki przemysł spirytusowy przygląda się teraz ożywieniu. Kluczowym kanałem dla irlandzkich alkoholi będzie Global Travel Retail (GTR), ponieważ był to drugi co do wielkości kanał sprzedaży detalicznej irlandzkiej whisky przed pandemią i czwarty co do wielkości dla irlandzkiej śmietany. Aby zilustrować to bardziej szczegółowo, w przypadku irlandzkiej whisky kanał GTR odpowiada za 679,600 9 12-litrowych skrzynek (tj. 2019 butelek) w 25,900 r., w porównaniu do znacznie niższej liczby 2020 XNUMX w XNUMX r.


 irlandzkie duchy


Ponowne pojawienie się napędu podróżniczego znacznie pomoże tej liczbie ponownie wzrosnąć w miarę upływu czasu i zmniejszania się ograniczeń w podróżowaniu na całym świecie.

 

The report details a slight decline in overall global sales of Irish spirits protected by EU GI (Irish Whiskey, Irish Cream and Portin), from 20.41 million 9-litre cases in 2019 to 19.679 million cases in 2020. The most popular markets for these GI spirits last year were the U.S., U.K., Canada, Germany and Ireland.


Japońska whisky single malt 


The Different Economic Situation of Irish Whiskey


W kraju raport pokazuje, że zamknięcie obiektów hotelarskich miało negatywny wpływ na branżę, szczególnie w przypadku marek, które w dużym stopniu opierają się na handlu na miejscu. Ogólnie sprzedaż spadła o 4.8%, z 2.249 mln 9-litrowych skrzynek w 2019 r. do 2.309 mln 9-litrowych skrzynek w 2020 r.

 

Według raportu, niektóre kategorie napojów spirytusowych skorzystały na przejściu irlandzkich konsumentów na produkty off-trade, a sprzedaż irlandzkiego likieru śmietankowego wzrosła o 26.5%. poniżej znajduje się lista najpopularniejszych kategorii napojów spirytusowych w 2020 roku. Co ciekawe, jako kategoria, w Irlandii w 2019 roku nie istniały napoje gazowane, ale w 2020 roku sprzedano blisko 90,000 XNUMX skrzynek różnych marek napojów gazowanych.

 

Irlandia ma również drugi najwyższy całkowity podatek akcyzowy od napojów w Europie w 2021 r., a także trzecią najwyższą stawkę podatku od napojów spirytusowych. Prawie 180,000 7.5 osób polega na tym przemyśle w zakresie zatrudnienia, a Irlandia nakłada ogromne obciążenia podatkowe na producentów napojów. Irlandzkie firmy produkujące napoje wzywają irlandzki rząd do obniżenia akcyzy o 2022% w budżecie na 2022 r., co ich zdaniem zwiększy turystykę w erze po Covidien i zapewni zrównoważony długoterminowy wzrost irlandzkiego przemysłu napojów i hotelarstwa w XNUMX r. i później .


 londyński dżin


Analysis of the Founder of the Famous Irish Whiskey


Bryan Fallon, dyrektor zarządzający Heaven Hill Ireland, właściciel marki Carolan's Irish Cream Liqueur i Irish Mist Honey Liqueur oraz prezes Drinks Ireland, powiedział, że obniżenie akcyzy zapewni długoterminowy wzrost branży napojów i hotelarstwa w epoce post-Covidien i nie tylko. Brytyjski przewodniczący ds. napojów, Bryan Fallon, powiedział.

 

„Są inne wyzwania poza Covid-19, takie jak wysokie opodatkowanie alkoholu w Irlandii, które jest niezrównoważone i niekonkurencyjne. Wzywamy rząd do obniżenia podatku akcyzowego o 7.5% w budżecie na 2022 r. Obniżenie akcyzy pobudzi turystykę w erze po Covidien i zapewni zrównoważony, długoterminowy wzrost irlandzkiego sektora napojów i hotelarstwa w 2022 r. i później.


 o smaku wódki


„Podczas gdy rok 2020 pokazał, że nasza branża jest odporna i elastyczna, odporność i zdolność adaptacji zostaną przetestowane w erze post-Covidien, a rząd musi wspierać ożywienie naszego przemysłu poprzez obniżenie podatku akcyzowego”.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o whisky, możesz kliknąć pogrubione słowo.

 

Redaktor: Rubick L.