Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Skąd pochodzi smak whisky?

2021-11-11

  Niektórzy uważają, że różna jakość wody nadaje whisky inny zapach, podczas gdy niektórzy uważają, że jakość jęczmienia jest kluczem do smaku whisky. Niezwykle trudno jest wiedzieć, jak surowce wpływają na smak whisky. Ale złożone zmiany spowodowane dobrą formułą i wysokiej jakości surowcami.

jęczmień i woda

1 Płatki

  W procesie destylacji whisky najdroższym etapem jest zakup ziaren, a następnie ich moczenie. Wybór dobrego jęczmienia to podstawa sukcesu. Niektóre gorzelnie dobiorą jęczmień osobiście, ale większość nadal organizuje ważne zadanie selekcji jęczmienia do fabryki jęczmienia. Istnieje standardowy proces kiełkowania jęczmienia w celu uzyskania tej samej ilości słodu każdego roku. Większość słodu destylowanego pochodzi z Anglii, RPA, Australii i innych krajów. Nasza chińska whisky single malt Goalong pochodzi w 100% ze słodu australijskiego.

  Jęczmień nie jest jedynym surowcem do produkcji whisky. Możesz również użyć kukurydzy, żyta, pszenicy, gryki lub owsa. Ale jęczmień jest nadal pierwszym wyborem, ponieważ może zapewnić najbogatszy i najbogatszy aromat whisky.

surowce whisky

2. WAer

  Czystość wody jest bardzo ważna dla whisky. Ilość wody użytej w procesie destylacji whisky jest niewiarygodna. Woda jest potrzebna do słodowania, destylacji i butelkowania. Wodę używaną do destylacji whisky można z grubsza podzielić na trzy rodzaje: twardą wodę, krystalicznie czystą wodę i wodę torfową.

  O. Twarda woda to woda z solami mineralnymi, która jest często używana w destylarniach, takich jak Granger i Highland Park.

  B. Krystalicznie czysta woda to woda, która kapie na krystaliczną skałę, zanim przeniknie do dolnej warstwy. Woda ta zachowuje swoją naturalną soczystość i odrobinę kwasowości. Najczęściej występuje w Szkocji i dodaje legendarny kolor lokalnej czystej wodzie.

  C. Woda torfowa jest zwykle pozyskiwana z regionu Zatoki Perskiej, bogata w składniki torfowe, ma kolor jasnożółty lub nawet brązowy i jest często używana w rodzajach whisky, takich jak Lagavulin i Bowmore.

woda

3. Drożdże

  Drożdże to wyjątkowy eliksir każdej destylarni i nikt nie chce dzielić się ich sekretną recepturą z osobami z zewnątrz. Te tajne przepisy to właściwie wszelkiego rodzaju grzyby. Zadaniem drożdży jest nadanie whisky szerszej i bogatszej hierarchii zapachowej. Każda destylarnia starannie przygotuje ekskluzywną recepturę, niektórzy używają tylko jednego rodzaju drożdży, a niektórzy używają siedmiu rodzajów. Wszystkie te drożdże znikną podczas procesu destylacji whisky, pozostawiając jedynie niepowtarzalny owocowy aromat whisky.

Drożdże

  Szacuje się, że do wyprodukowania butelki whisky single malt potrzeba około 10 litrów wody i 1.4 kg jęczmienia. Widać, że obfitość wody i doskonała jakość wody mają niezwykle istotny wpływ na produkcję whisky.

Whisky