Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Dlaczego większość etykiet szkockiej whisky zawiera słowo „jelenie”?

2021-11-19

Wielu kolekcjonerów whisky kolekcjonuje nie tylko rodzaje whisky, ale także butelki whisky, zwłaszcza te, które potrafią"nie pomóc "impulsywna konsumpcja" kiedy napotykają bardzo wykwintne etykiety. Istnieje wiele interesujących etykiet whisky, od zwierząt i roślin po tajemnicze liczby. Ale wiele osób nie wie, że oprócz dobrze wyglądających etykiet whisky tamtych butikowych projektów, istnieją wspaniałe historie związane z destylarnia za każdym drobnym szczegółem. Jeleń jest prawdopodobnie najczęstszą etykietą likieru w szkockiej whisky. Naukowa nazwa gatunku jelenia to „Cervus elapus”,który zawdzięcza swoją nazwę temu, że kształtem przypomina konia. Jest pospolitym zwierzęciem w dolinach dużych gatunków łosi i lubi mieszkać na terenach alpejskich, leśnych lub na prerii.

dalmore

Szkoci to naród, który opowiada się za wolnością i niezależnością, a szykowny jeleń jest pierwszym wyborem na logo gorzelni i marki szkockiej whisky. Jeśli chodzi o whisky z symbolem głowy jelenia, pierwsze co przychodzi na myśl to „Dalmore”. Powodem, dla którego używa głowy jelenia, jest to, że w 1263 r. Aleksander, król Szkocji, został zaatakowany przez szalonego jelenia podczas polowania, a Colin Fitzgerald, przodek „klanu Mackenzie”, odważnie wystąpił naprzód, by uratować uwięzionego króla. poroże jelenia.

Whisky Dalmore

W dowód wdzięczności Aleksander III przyznał mu zaszczyt noszenia na herbie odznaki głowy jelenia z napisem „Uratuj króla”. Później rodzina Clan Mackenzie założyła gorzelnię Dalmore, a każda butelka whisky została ozdobiona tą szlachetną odznaką z dwunastu rozwidlonych poroży.Jest słynny obraz olejny, "Śmierć Jelenia", który został stworzony przez malarza Benjamina Westa w 1786 roku dla upamiętnienia tej heroicznej historii. Jest to nadal jedna z najważniejszych kolekcji Narodowego Muzeum Sztuki Szkocji i dumny skarb rodziny Mackenzie.

Śmierć Jelenia