Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Dlaczego wiodący na świecie destylatory whisky zwracają się do Gin

2022-07-06

Old Methods Vs. New Trends


W tym miesiącu VinePair bada, w jaki sposób eksperci od napojów radzą sobie ze starymi trendami za pomocą nowoczesnych innowacji. W „Stare sztuczki, nowe sztuczki” badamy nowoczesne podejście do klasycznych koktajli i sprytne techniki za barem – a także nieszablonowe podejścia do wina, piwa, whisky i nie tylko.

 

Każdy, kto interesuje się whisky, zna stare powiedzenie, że czas jest ważną częścią receptury tego trunku. A czas, jak mówi inne stare powiedzenie, również równa się pieniądzom. Bez względu na to, czy alkohol siedzi w dębowych beczkach tylko przez kilka lat, czy trafia do 12, 15 czy 18-letniej butelki, korzyści finansowe przemysłu whisky są dalekie od szybkich.

 

For start-up craft brands, this complicates things. So new distilleries have two options to drive revenue during the transition period. Launch an aged spirit produced by a third-party destylarnia until their own juice is ready, or produce a non-aged clear spirit like gin, which can be bottled and sold almost immediately.


 najlepsza mieszana whisky


Wyraź siebie

 

Destylacja jest z natury bardziej naukowa niż warzenie piwa czy produkcja wina, co grozi przeoczeniem faktu, że osoby pracujące w tej dziedzinie postrzegają ją równie dobrze jako formę sztuki. Gorzelnicy szybko przypominają nam, że rzemiosło to coś więcej niż tylko marketingowe hasło.

 

Przynajmniej tak Lance Winters mówi o swoim zawodzie. zatrudniony w 1996 roku przez St. George Spirits z Kalifornii, główny destylator od dawna jest zafascynowany whisky. Mówi, że butelka Lagavulin była pierwszym produktem, który otworzył mu oczy na złożoność i głębię destylowanych alkoholi. Winters również dostał swoją rolę po tym, jak pokazał założycielowi St. George Jörgowi Rupfowi butelkę swojej domowej whisky.

 

Ale Winters również dostrzega ograniczenia w tej kategorii. Jest kreatywną duszą, której miłość do whisky nigdy nie powstrzyma go przed przejściem do innych stylów.


 najlepsza whisky single malt


„Whisky to świetna rzecz, ale to tylko produkt", powiedział mi. To tak, jakbym stanął przed płótnem z pędzlem i paletą i powiedział: „Od teraz będę malować tylko martwą naturę wazon z (być może) martwym bażantem obok. Jest tak wiele innych rzeczy do namalowania."

 

W ćwierć wieku, odkąd Winters pojawił się ze swoim bimberem, pomógł przekształcić gorzelnię St. George z uznanej destylarni kwiatowej w szanowaną potęgę rzemieślniczej whisky, wermutu, wódki i ginu – ostatnia marka zadebiutowała w 2010 roku i teraz tworzy trzy różne wyrażenia.

 

Słysząc, jak Winters mówi o jego roli, po raz kolejny przypomina nam, że ten konkretny termin ma wiele znaczeń. „Jako osoba, są pewne aspekty mnie, których nie można wyrazić za pomocą whisky, więc sensowne jest wyrażanie tego za pomocą dżinu” – powiedział.


 alkohole bourbon


Jako destylator Winters postrzega whisky jako wytwór sztuki performance, podczas gdy gin jest bardziej konstytutywny. Mówiąc najprościej, produkcja whisky polega na destylacji piwa, a następnie włożeniu go do beczki, aby zobaczyć, do czego doprowadzi połączenie spirytusu bazowego, dębu i czasu. W przypadku ginu proces ten pozwala mu uporządkować wszystkie potrzebne składniki w jego umyśle, a następnie majstrować przy liście botanicznej w rzeczywistości, aż będzie mógł ożywić swoją formę sztuki.

Alkohole z lokalnym akcentem

 

W przypadku suchego dżinu żytniego St. George's zwykle używa składników botanicznych, które podkreślają i uzupełniają pieprzny charakter ziarna znajdującego się pod spodem. Jednocześnie stara się pokazać piękno Kalifornii poprzez dżiny terroir marki, z daglezji i lauru laurowego stanowiącymi główne składniki listy botanicznej.

 

5,000 mil dalej, na szkockiej wyspie Islay, Adam Hannett, główny destylator w destylarni Brooklady, maluje bardzo podobny obraz. Gin destylarni, wprowadzony jako samodzielna marka w 2009 roku, również oddaje poczucie miejsca dla botaników.

 

„Z whisky możemy zrobić tylko tyle”, mówi Hannett. „Ale z ginem mamy okazję destylować Islay i wszystkie jego smaki i zapachy”.


 nowa whisky


Botanik zatrudnia Jamesa Donaldsona, pełnoetatowego zbieracza, aby przez cały rok wędrował po wyspie, stawiając czoła dość trudnym warunkom pogodowym, aby ręcznie zebrać wystarczającą liczbę 22 roślin, aby podzielić się doświadczeniem Islay ze światem. Nie mówimy też tylko o doświadczeniach węchowych.

 

Jednym z tych składników jest mirt błotny, znany również jako słodka bryza. Hannah wspomina, że ​​jako dziecko kopał torf latem, aby przygotować się do pożaru zimą. Młody Ileach musiał zmagać się z małymi, podobnymi do komarów muchami, znanymi lokalnie jako muszki, które były powszechnie nienawidzone”. Mówi: „Jeśli zmiażdżyłeś mirt błotny i natarłeś go olejem, pachniał tak mocno, że muszki nie lubię to - ale to był piękny zapach”. Więc dorastasz przesiąknięty tym produktem. (Dosłowny odpowiednik).

 

Na większą skalę można by wskazać na podobne podejście w Japonii jako jeden z powodów, dla których gin w tym kraju rezonuje wśród międzynarodowych pijących. W ostatnich latach dwie najbardziej znane japońskie marki whisky - Suntory i Nika - wprowadziły na światowy rynek gin, który podkreśla kultowe japońskie składniki. Suntory's Roku zawiera sześć rodzimych roślin botanicznych, a Nikka wybrała cztery japońskie cytrusy w swoim Coffey Gin.

Martwa natura – poza wazonem

 

Dżin Nikki to coś więcej niż tylko hołd dla Japonii; podąża śladami dwóch wcześniejszych wydań whisky, które upamiętniają historyczne destylarnie „Coffey” destylarni, które zostały sprowadzone do Japonii w latach 1960., jak wyjaśnił w e-mailu Emiko Kaji, menedżer ds. rozwoju międzynarodowego biznesu Nikki Whisky. te fotosy są kluczowe dla produkcji i charakteru każdego ducha.

 

Chociaż nie są tak wydajne jak nowoczesne destylatory kolumnowe, historyczne destylatory Coffey pozwalają na ciągłą destylację przy minimalnej utracie smaku. Nadają również spirytusowi jedwabistą, kremową konsystencję. Każda partia Nikka Coffey Gin zawiera złożoną mieszankę pięciu destylatów. Trzy z nich są produkowane w nieco inny sposób przy użyciu 11 charakterystycznych składników botanicznych marki, podczas gdy pozbawione składników botanicznych destylaty z kukurydzy i słodu stanowią ostatnie dwie części mieszanki.

 

Ta metoda produkcji jest „jak robienie subtelnej blended whisky, uzyskanej poprzez destylację wsadową i sprytne mieszanie” – wyjaśnia Kaji. W ten sposób Nikka Coffey Gin prezentuje nie tylko historyczne atuty destylarni, ale także swoje doświadczenie w destylacji i mieszaniu.

 

Co ciekawe, Winters i Hannat zwracają również uwagę, że wyjątkowe i/lub niekonwencjonalne destylatory (do produkcji ginu) są integralną częścią ich historii.

 

W St. George's Winters używał destylatora eau de vie, który wyglądał podobnie do destylarni kolumnowej, ale pozwalał na większą kontrolę w kształtowaniu ostatecznego ducha. Opisuje różnicę między nimi jako gwizdek i klarnet. Z gwizdkiem - lub nadal kolumną - gracz może dmuchać mocniej lub lżej, ale zawsze będzie słychać ten sam ton. Ale w przypadku klarnetu, mówi, zawory można przestawić, aby uzyskać inny ton.


 fabryka whisky


Lomond, który robił „Botanistę”, stał się legendą. Zespół Bruichladdicha, nazywany Ugly Betty, uratował sprzęt z destylarni niedaleko Glasgow, która miała zostać zburzona w 2003 roku. Nastąpiło to dwa lata po tym, jak współcześni założyciele Bruichladdicha tchnęli nowe życie w swoją własną destylarnię, która była uśpiona od 1994 roku. za gotówkę wymienili sprzęt na beczki whisky i uratowali stare miedziane alembiki, które inżynier Duncan MacGillivray przerobił później, aby były idealne do robienia wyjątkowych ginów.

 

„Istnieje prawdziwa chęć eksperymentowania z destylacją”, mówi Hannett. Jako destylarnia whisky jesteśmy różni, ponieważ nie produkujemy tylko jednego rodzaju whisky; produkujemy nietorfowaną, torfową, potrójnie destylowaną i poczwórną. destylowane. Robimy rozróżnienia i odkrywamy; tworząc botaników, to inny rodzaj eksploracji”.

 

W regionie Speyside w szkockich Highlands destylarnia Balmenach ma zaledwie trzy lata przed wejściem w trzecie stulecie produkcji whisky. Mistrz gorzelnictwa Simon Buley, który odpowiadał za ponad 20 z tych lat, od 2009 roku produkuje również gin Carounn destylarni.

 

Carounn używa również tradycyjnych lokalnych składników, w tym jagód jarzębiny, wrzosu, jabłek Coul Blush, mniszka lekarskiego i mirtu bagiennego. Bligh nadzoruje swój własny, unikalny zakład destylacji: komorę z jagodami miedzi z lat 1920. XX wieku, oryginalnie wyprodukowaną w Stanach Zjednoczonych, zaprojektowaną do ekstrakcji olejków eterycznych do przemysłu perfumeryjnego.

 

Ale poza filozofią artystyczną, terroir i hołdem dla zakładu produkcyjnego, Bligh oferuje kolejny powód, dla którego wielu gorzelników whisky może pasjonować się destylacją ginu – i przypomnienie, że gorzelnie i gorzelnie to wyjątkowe jednostki z własnym dziedzictwem.

 

Kiedy odpoczywa w nocy, wie, że istnieje duża szansa, że ​​ktoś gdzieś degustuje Callum. „Robię whisky od 23 lat”, mówi. „Do tej pory nie była butelkowana do spożycia przez ludzi”.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o fabryka whisky, możesz kliknąć pogrubione słowa.

 

Redaktor: Rubick L.