Wszystkie kategorie
en.pngEN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

Why Do People Like Whisky

2022-06-17

What is Whisky


Whisky or whiskey is a distilled alcoholic beverage made from a fermented mash of grains. Different varieties use a variety of grains (possibly malt) including barley, corn, rye and wheat. Whisky is usually aged in wooden casks, which are usually old sherry casks or may be made from charred white oak. The different flavors of whiskey are also related to these factors.

 

Whisky jest silnie regulowanym alkoholem na całym świecie i istnieje wiele gatunków i rodzajów. Typowe jednolite cechy różnych gatunków i typów to fermentacja ziarna, destylacja i starzenie w drewnianych beczkach.


Whisky smakuje jak karmel, zwłaszcza bourbon, który jest bardzo słodką whisky. Jednak niektóre odmiany whisky smakują, ponieważ pochodzą z różnych ziaren. Dębowy i wytrawny to smak whisky żytniej.

 

Some people like the distinctive Indian whiskey flavour, very similar to blended Scotch whisky. Some varieties of spirit-distilled whisky have a fresh, grassy, wheat bread flavour, with hints of cinnamon and maple syrup.

 

Scotch to smak nabyty, ponieważ ma charakterystyczny wędzony smak. Jego związki fenolowe pochodzą z mchu torfowego, który jest spalany w celu wysuszenia jęczmienia przed fermentacją.


whiskey service

 

Flavors of Different Types of Whisky


Smak szkockiej whisky waha się od dymnej do maślanej i słodowo żytniej, z pikantnym finiszem.

 

This whisky is a variant of Scotch whisky. Whisky single malt has a more pronounced malt flavour as it is derived from the mashing of malted barley. It has a natural woody and oaky flavour.

 

Ma dymny smak, który staje się tym silniejszy, im dłużej jest wystawiony na działanie dymu torfowego w trakcie wysychania. Z kolei whisky blended to mieszanka różnych smaków. Ma ziemistą i zadymioną obecność.

 

Irlandzka whisky jest bardzo podobna do szkockiej whisky blended, ale różni się od szkockiej single malt. Ten szczególny alkohol z Irlandii słynie z nut dębu i karmelu. W irlandzkich whisky znajdziesz różnice pod względem używanego słodu.

 

This whiskey uses malted barley, rather than just steeping them. It is also triple distilled, so it has a smoother flavour. you also can try Korean spirits, which flavours is awesome!

 

Chociaż historia whisky sięga Szkocji, bourbon jest w całości amerykański. Burbon może smakować jak cynamon lub może być słodszy.

 

W niektórych wariacjach można również wyłapać subtelne smaki wanilii i czekolady. Miłośnicy whisky uwielbiają obecność smaku puree kukurydzianego. Swoją słodycz czerpie z kukurydzy, która stanowi jej ponad połowę.


whisky single malt

 

Whisky pszeniczna wykorzystuje brzeczkę zawierającą głównie pszenicę. Ta whisky smakuje jak pszenny chleb, który kupujesz w piekarni. To nie jest takie podobne, ale główny smak jest tam.

 

Te duchy są kochane za ich gładkość, ponieważ z łatwością spływają po twoim gardle. Pozostawia nuty różnych smaków, takich jak przyprawy, miód, krem ​​waniliowy i toffi.

 

Whisky żytnia ma inne podejście w sekcji smakowej. Jest to przede wszystkim brzeczka żytnia z domieszką słodu jęczmiennego i innych zbóż. Whisky żytnia jakoś smakuje jak bourbon, ale ma bardziej zdecydowany, agresywny charakter.

 

Whisky jest pieprzna i pikantna, ale pozostawia też świeży, trawiasty smak. Whisky żytnia pozostawia po sobie nuty dębu, karmelu i wanilii, zainspirowane nowymi zwęglonymi dębowymi beczkami, w których się leżakowały.


custom whiskey agency

 

Japońska whisky jest inspirowana tym, co robią Szkoci. Japończycy zapewniają jednak, że ich wersja jest gładsza i gładsza. Te whisky są podwójnie destylowane i mają nieco bardziej wytrawny smak niż pojedyncze lub mieszane bourbony.

 

Leczą to miodem i ewentualnie odrobiną cytrusów, aby dodać trochę kwaskowatości. W procesie starzenia używają japońskiego dębu lub Mizunary. Japońska whisky ma wyraźniejszy wędzony smak połączony z mocnym dębowym smakiem.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o whisky single malt, możesz kliknąć pogrubione słowa.

 

Redaktor: Rubick L.